fbpx

חיסכון לצעירים

חיסכון לצעירים – זה הזמן שלכם להתחיל לחסוך! עקרון אחד חשוב ו-5 טיפים לעשות את זה נכון.

אתם בטח אומרים עזוב אותנו יש לנו מלא זמן עד הפנסיה, מה לנו ולחיסכון… עכשיו זה הזמן ליהנות… אני שומע את זה המון וכמעט מכל חבר בכל פגישה. העניין הוא שהגישה הזו נובעת לא כי לא רוצים לחסוך באמת, הגישה הזו קיימת כי פשוט אין יכולת אמיתית לחזות את הצורך כאשר הוא נמצא כל כך רחוק מהיום. אנחנו מדברים כאן על חיסכון ל 30-35 שנים וכמו שאומרים עד אז אלוהים גדול. אכן, עד אז לא ידוע מה יקרה ולמרות הכל חשוב להתחיל להתכונן ולחסוך כבר מהיום.

יתרונות לחיסכון בגיל צעיר

בכל מאמר שלי אני כותב על חשיבות החיסכון, וכמה הוא חשוב בעיקר בגיל צעיר. חיסכון מגיל צעיר יש לו כמה יתרונות ואני רוצה לדבר עמכם על היתרון מס 1 של חיסכון מגיל צעיר, עקרון הריבית דריבית. עיקרון הריבית דריבית זה מה שיכול להגדיל לכם את החיסכון בעשרות אלפי שקלים בלי שתשימו לב.

ריבית דריבית (ריבית מצטברת) זוהי ריבית המחושבת לא רק על הקרן שלכם אלא גם על הריבית שנצברה מהתקופה הקודמת.

 

ריבית ד'ריבית

כלומר אם אתם חוסכים כל שנה 100 שקלים ואתם מקבלים תשואה (או ריבית) של 10% על הכסף שחסכתם (הקרן) אתם תראו את החיסכון שלכם גדל בצורה כזו:

שנה א' – חיסכון של 100 ₪ + 10 ₪ תשואה.

שנה ב' – חיסכון נוסף של 100 ₪ + 10 תשואה + 110 ₪ (משנה קודמת) + 11 ₪ (ריבית על ה 110 ₪ משנה קודמת).

סה"כ סכום החיסכון בסוף שנה ב' הוא 231 ₪ כאשר הקרן שלכם היא רק 200 ₪.

אתם קולטים כמה כסף זה? ותחשבו כמה כסף זה כאשר אתם חוסכים עשרות שנים וסכומים גבוהים הרבה יותר. לכן חובה לעשות חיסכון לצעירים

חיסכון לצעירים איך למה וכמה?

אחרי שהבנו את העיקרון של הריבית דריבית והשפעתו החיובית על החיסכון שלנו להלן 5 טיפים עיקריים שיעזו לכם להגיע בעוד 30-35 שנים לחיסכון שיעזור לכם לחיות ולהגשים חלומות:

  1. תתחילו לחסוך עכשיו!

יש היום כמה מקומות שאתם יכולים לחסוך בהם, בנקים, פוליסות חיסכון, קופות גמל להשקעה, קרן פנסיה וכו. המטרה היא לחסוך (גם אם תתחילו מ 50 ₪ בחודש זה טוב) ולא להפסיק, אתם כבר תראו איך החיסכון גדל לו לאט לאט.

  1. תחסכו ואל תגעו

התחלתם לחסוך, יופי! לא לגעת. המטרה היא לצבור הון לעוד 30 שנים, אם תתחילו לגעת לא תצליחו לחסוך. מחקרים הוכיחו שחיסכון חודשי קטן ככל שיהיה, כשלא נוגעים בו לאורך השנים מצליחים להגיע לתשואות ולחיסכון גבוהה.

  1. חפשו מתכנן פיננסי/מתכנן פרישה אובייקטיבי

בלתי תלוי ונאמן אל הדרך שלכם, איש מקצוע שנאמן לדרך ולמטרה שלכם זה מאוד חשוב. זה חשוב כי הוא יעדיף את המוצר הכי טוב עבורכם ולא יעדיף מוצר שממנו הוא מקבל את העמלה הגבוהה ביותר. אמנם אתם תשלמו על השירות שלו, עם זאת יהיה לכם מוצר מצויין שמתאים לכם ואולי אפילו יהיה זול יותר בעמלות.

חיסכון לצעירים

  1. תדאגו לשלם פחות עמלות (דמי ניהול)

אסור להתעלם מעמלות שגובים המוצרים, ככל שהחיסכון שלכם יהיה גדול יותר כך העמלות שייקחו מכם יהיו גבוהות יותר, תמצאו חסכונות או מוצרים שהעמלות בהם נמוכים ככל האפשר. שימו לב אל תתרכזו רק בעמלות היות וישנם הבדלים בין המוצרים וכל מוצר מיוחד בצורה שלו וגובה עמלות שונות. תעשו חישוב של רווח והפסד ותמצאו מה הכי מתאים לכם.

  1. התאמת החיסכון לגיל – זוכרים… זה חיסכון לצעירים

התחלתם לחסוך בגיל צעיר, מעולה, למה אתם לא חוסכים במניות? כלל בסיסי בתחום המימון הוא 100-גיל = אחוז החשיפה למניות בחיסכון שלכם. כלומר אם אתה בן 30 אחוז המניות בחיסכון שלך צריך להיות 70% היתר באגרות חוב. זהו כלל אצבע בסיסי מאוד שנותן אינדיקציה בלבד, עם זאת אסוף לשכוח שהמנגנון הזה נועד לתת איזון בחיסכון ארוך טווח. המטרה היא שככל שאתם מתבגרים אתם מצמצמים את החשיפה למניות ומגדילים את החשיפה לאגרות חוב.

לשאלות ומידע נוסף התקשרו 03-6328880
עוד לא הצטרפתם לקבוצת פייסבוק הפינה הפיננסית >>> https://www.facebook.com/groups/hodgroupmfo

מוזמנים להצטרף לערוץ הטלגרם שלי >>> https://t.me/hodgroup

Share this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.