fbpx
13 דרכים להשקיע את המיליון שלכם

13 דרכים להשקיע את המיליון

דרכים להשקיע כסף

בואו נדבר על כמה דרכים להשקיע את המיליון שלכם (ספויילר – יש 13 דרכים).

אתם בטח חולמים להרוויח ולחסוך את המיליון הראשון או ש יש מצב שיש לכם את המיליון הזה או אפילו יותר. המאמר הזה זה מתאים גם לכם וגם לכם.

להגיע למיליון הראשון זה הדבר הכי קשה ויחד עם זאת מיליון שקלים של היום ממש אבל ממש לא אותו מיליון שקלים של פעם. הקטע הוא שצריך להשיג את המיליון הראשון כדי להבין את זה ולהבין שזה בכלל לא מספיק, כשהייתי קטן חשבתי שאם יהיה לי מיליון שקלים אני אהיה מסודר. מה קורה היום? אנשים מדברים איתי על לקנות דירה ב 3.4 מיליון שקלים בתל אביב או בהרצליה או רמת השרון במחירים הזויים ואנחנו מבינים היום שבאמת הכסף הזה הוא לא מספיק.

במאמר הזה יש כמה דרכים מאוד מעניינות, אני בטוח שאתם מכירים את רובן – אבל לא תמיד חשבתם עליהם כאופציה, להשקיע את הכסף שלכם.

הדבר הראשון שאתם יכולים לעשות הוא לקנות נכסים שאותם אתם תשכירו. הכנסה מנכסים שאנחנו משכירים יכולה לנוע בין 40 ל-60 אלף שקל בשנה. הכוונה כאן היא אם אתם קונים במיליון שקלים למשל שני נכסים בלי מינוף, בלי משכנתא אי-שם בפריפריה אתם תוכלו להגיע נגיד לשכירות של חמש אלף שקל פלוס מינוס בחודש משני הנכסים האלה. זה כסף שנכנס אליכם לחשבון, סוג של הכנסה פסיבית ואם תחליטו לקחת מינוף תוכלו לרכוש למשל עוד שתי דירות מה שיגרום להכנסה שלכם לגדול. זה לא משנה אם אתם קונים בית או דירה בין אם זה למגורים בין אם זה למסחר ותעשיה זה לא משנה מה אתם עושים העיקר שאתם קונים ומשכירים .

אולי תגידו לי תקשיב פיטר אין לי כוח עכשיו לקנות נכסים מה לי ולקניית נכסים, אני לא יודע לעשות את זה אין לי מושג מה עושים, אין לי כוח לקחת משכנתא, לא בא לי להתעסק עם כל המתווכים, עורכי דין, משכנתאות, בנקים

הדבר השני השאתם יכולים לעשות הוא להשקיע בקרנות ריט. אם האופציה של רכישת פיזית של נדלן אינה מתאימה לכם, אתם יכולים להיכנס ללא חשש ולהשקיע בקרנות ריט. בהשקעה מסוג זה אתם לא קונים נכס ולא מחפשים שוכרים ולא נפגשים המתווכים, עורכי דין ובנקים זה עובד בדיוק כמו קרנות נאמנות אתם פשוט שמים את הכסף כהשקעה והחברה המנהלת משקיעה את כל הכסף של כל המשקיעים על יי רכישת נכסים (בדרך כלל שווים ורווחיים) ומשכירה אותם, מטפלת בהכול ואתם נהנים מהתשואה. זו אחלה אופציה! יש בישראל כמה קרנות ריט בחו"ל יש המון קרנות ריט ואני חושב שזו דרך מצוינת להשקיע בנדל"ן בפיזור מטורף וסיכון יחסית נמוך יותר מקניית דירה אחת או שתיים.

הדבר השלישי שאתם יכולים לעשות הוא להשקיע באיגרות חוב. אתם יכולים להשקיע את המיליון שלכם גם באגרות חוב. אם כבר השקעה אז איגרות חוב בטח ובטח שלא חיסכון בבנק, עכשיו תראו למה אני משווה את אגרות החוב לחיסכון בבנק. אספר לכם סיפור שהיה לי פעם כשהייתי סטודנט, באתי לבנק לעשות כמה דברים אחרי שהשתחררו לי כמה אלפי שקלים. הבנקאי קפץ על המציאה ראה אותי ושאל אם אני מעוניין לשים את הכסף בפיקדון בנקאי הדבר הכי בטוח שיש. שאלתי אותו למה הוא חושב שזה המקום הכי טוב והכי בטוח לשים בו כסף? הוא ענה לי שאני שומר על הכסף שלי (זה היה אחרי המשבר 2008) והבנק הוא גוף יציב שלא יקרוס. במקרה כזה שאלתי אותו אז למה שלא אשקיע את הכסף באיגרת חוב של הבנק הרי זה אותו דבר (אם אתה לא תקרוס לעולם אני מעדיף לתת לך הלוואה ולא סתם לשים אצלך כסף). בשביל זה יש את איגרת חוב – אתם מלווים כסף לבנק הוא עושה איתו מה שהוא רוצה ממש כמו פיקדון. רק שבפיקדון מספרים לכם סיפורים ומסבנים לכם את המוח, אתכם אומרים לכם שזה הכי טוב והכי בטוח, הכי מגניב, הכסף לא זז לא משתנה ובסך הכל אתם מקבלים 0.0001 אחוז במקרה הטוב על ההשקעה הזאת, על החיסכון הזה אבל הבנק בינתיים עושה את המיליונים שלו. אם הבנק אומר שהוא כזה בטוח בעצמו הוא אף פעם לא יקרוס אז אם כבר עדיף להשקיע באיגרת חוב של אותו בבנק ולקבל 3-4 אחוז בשנה אולי קצת פחות אולי קצת יותר תלוי בשנה תלוי באיגרות החוב, הסיכון הוא אותו סיכון עם הבנק פושט רגל כאן וכאן אתם לא תראו את הכסף (בלי קשר אנשים הרבה יותר בטוחים כשהם משקיעים באגח מאשר בפיקדון או חיסכון בנקאי).

הדבר הרביעי שאתם יכולים לעשות הוא לקנות זהב ומתכות יקרות. השקעה במתכות יקרות זו אחת הדרכים העתיקות ביותר להשקעה לצורך הגנה על הכסף שלכם למשל כנגד אינפלציה במטרה לשמור על ערך הכסף. אם תשימו לב בכל פעם שמדינות למשל מתנהגות בצורה כלשהי אשר גורמת לתנודתיות בשוק ההון כולם מתחילים לברוח לזהב הנחשב למקום הבטוח, סוג של חוף מבטחים כזה. בתקופה האחרונה אנחנו גם רואים שמחירי הזהב והסחורות ומתכות עולים בגלל הקורונה, אנשים פועלים וחושבים שיהיה פיצוץ של בועה פיננסית לכן הם מנסים להחזיק במתכת הזאת שנקראת זהב כי הערך שלה המתכת עצמה הרי לא יקרה לה כלום בגלל האינפלציה מחירה כן יכול להשתנות אבל הברזל/מתכת עצמו תמיד יהיה ניתן למכור במחיר שוק. זאת אומרת הוא לא נשחק לא מבקש אוכל בקישור אופציה טובה. אתם יכולים לרכוש זהב באופן ישיר ואפשר לקנות זהב דרך מניות.

הדבר החמישי שאתם יכולים לעשות הוא רכישת מדדים. אתם יכולים לקנות מדדים כמו תל אביב 125 S&P500 וכל מיני מדדים כאלה ואחרים שאתם יכולים להשקיע בהם. היתרון הבולט ביותר במדדים אלה עלויות ניהול זולות. לכל מדד יש מדיניות ועלות משלו אבל אם ניקח לדוגמה את מדד ה S&P500 נראה שרק 500 החברות הטובות ביותר שעונות לקריטריונים נמצאות שם ובמידה והם לא עונות לקריטריון הן עפות ובמקומן נכנסות חברות חדשות.

הדבר השישי שאתם יכולים לעשות הוא לרכוש מניות. אם אתם חושבים שאתם טובים יותר ויכולים לנצח את המדדים אז תתחילו להשקיע באופן ישיר בשוק ההון. יש לכם מבחר עצום של מניות שאתם יכולים להשקיע בהם ולבנות לעצמכם תיק השקעות. תעשו מה שבא לכם עם איזה חשיפה שאתם רוצים. יש המון פלטפורמות גם בארץ וגם בחו"ל שיאפשרו לכם לעשות את זה בקלות, בעלויות מינימליות ואין סיבה שלא תשקיעו בזה.

הדבר השביעי שאתם יכולים לעשות הוא לפתוח עסק. אם כבר משקיעים אז למה לא להשקיע בעסק של עצמי. מה שבטוח הוא שעם ההשקעה הזאת, ההתחלה שלכם תהיה הרבה יותר טובה מרוב בעלי העסקים… כי הרבה מאוד בעלי העסקים פותחים וחושבים שיגיעו אליהם עשרות אלפי לקוחות וכבר ממחר יש להם תור בכניסה לעסק, אבל לצערי המצב הוא לא ככה. אתם עם המיליון שלכם תוכלו להשקיע בעסק שלכם. בדרך כלל התשואה הכי טובה היא של העסק שלכם.

הדבר השמיני שאתם יכולים לעשות הוא להיות אנג'ל. אתם יודעים מה זה אנגל? אני פגשתי כמה כאלה, זה בדרך אנשים שמשקיעים כסף בסטארט-אפים תמורת אחוזים. היום סטארטאפים זה ממש כמו פטריות אחרי הגשם אתם יכולים לשמוע כמעט כל יום שיש איזה שהוא סטארטאפ שעשה אקזיט. נכון לכל סטארטפ כזה יש משקיעים זה יכול להיות בנק, זה יכול להיות גם אתם, אם תשקיעו שמה כסף אולי תרוויחו רק קחו בחשבון שזה גם השקעה דיי מסוכנת

הדבר התשיעי שאתם יכולים לעשות הוא להשקיע בקרנות הון סיכון. בקרנות הון סיכון יש איזה שהוא סף מינימלי לכניסה קרנות אלה משקיעות במיזמים רבים שאחד מהם יכול בסוף להצליח ואתם יכולים להתעשר.

הדבר העשירי שאתם יכולים לעשות הוא להשקיע במטבעות קריפטו. היום אומרים למשל שביטקוין נחשב לזהב 2.0 של עידן דיגיטל. שווה ללמוד על זה, יש המון חומר והמון מידע באינטרנט וגם קורסים דיגיטליים בנושא הקריפטו.

הדבר האחד עשרה שאתם יכולים לעשות הוא להשקיע בהלוואות חברתיות. זה כבר קיים בישראל כבר כמה שנים ולדעתי זה אחלה מוצר וכדאי לכם להכיר או להשתמש בו. זה לדעתי מתאים להשקעה לטווח בינוני וארוך לא מתאים לאלה שמחפשים השקעה לכמה חודשים או לשנה אחת. ההלוואות החברתיות נקרראות השקעות P2Pהמושגpeer-to-peer אדם לאדם שאתם בעצם נותנים הלוואה או אתם נותנים בעצם את ההשקעה והחברה שמנהלת לכם את כל ההשקעות האלה נותנת את הכסף שלכם כהלוואה תוך כדי כמובן שיעבוד וערבויות.

הדבר שנים עשרה שאתם יכולים לעשות הוא קניית זכיינות. לקנות זכיינות זה אולי נראה לכם פשוט, אני לא יודע מה אתם יודעים על זכויות אבל אני ממליץ לכם תמיד להתייעץ אנשי מקצוע בתחום הזה אבל יש יתרון מאוד מאוד בולט בכל מה שקשור לזכיינות. הבולט ביותר זה המותג שאתם קונים, אתם מקבלים רשות להשתמש במותג וגם כל הבעיות של אותו עסק, רובן הגדול כמעט פתור, כל מה שנדרש מכם הוא להיות מנהלים טובים ולהריץ את העסק.

הדבר השלוש עשרה שאתם יכולים לעשות הוא רכישת קרקע. אתם קונים מחזיקים ומוכרים אחרי כמה שנים. הדרך הכי טובה להשקיע בקרקע זה לקנות משהו רחוק מהמרכז לחכות כמה עשרות שנים ואז למכור.

אלה היו 13 דרכים להשקיע את המיליון שלכם. כמובן שאני ממליץ לפזר את הכסף שלכם בכמה אפיקים לצורך פיזור סיכונים ולהתייעץ עם אנשי מקצוע רלוונטיים.

בהצלחה

הנה כמה דברים שאתם יכולים לעשות כבר עכשיו מבלי להוציא אלפי שקלים על תכנון פיננסי:

  1. לשאלות ומידע נוסף התקשרו 052-6467605
  2. רכישת קורס צמיחה פיננסית https://bit.ly/3AJkmWy
  3. רכישת ספר שמונת השלבים לחופש כלכלי https://bit.ly/3ICAGeh
  4. הצטרפו לערוץ היוטיוב כוכב פיננסי לומדים לעבוד עם כסף http://bit.ly/2IiyTLZ
  5. מוזמנים להאזין לפודקאסט הפינה הפיננסית בכל דרך שתבחרו http://bit.ly/2KCodhq

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ במוצר פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני ו/או המלצה לביצוע פעולות ו/או יעוץ במוצר פיננסי ו/או שיווק פיננסי ו/או ייעוץ מס ו/ או יעוץ משפטי ו/או יעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו – עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית.

Share this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.