fbpx

אין כסף אין סקס

אין כסף אין סקס

מה הקשר בין מצב כלכלי ותזרים המזומנים שלכם לזוגיות שלכם? מסתבר שיש קשר ואם הזוגיות שלכם לא מתרוממת ובנוסף מצבכם הכלכלי מתדרדר אז זה לא אתם, זה הכסף. אין כסף אין סקס, זה לא באמת כי אין כסף אלא כי הדימוי העצמי נפגע אצל שני בני הזוג והם מגיעים לקושי בהתמודדות עם המצב החדש שאליו נקלעו.

משברים כלכליים, מיתון במשק, חובות, פיטורים, הפסדים וקשיי פרנסה פוגעים בנו והתנהלות השוטפת שלנו. המצב הזה בין השאר פוגע לנו בזוגיות ובחיי המין. אם עד עכשיו לא ידעתם שהקשר קיים, אז הוא קיים והשפעתו גדולה עד כדי כך שמשפחות רבות נהרסות ונפרדות.

המצב

ההתמודדות עם המצב שונה בין אדם לאדם, יכול להיות שאתם שונים ולא מושפעים מהמצב כמו רוב האנשים. מה שקורה לנו, כאשר מתעוררות בעיות כלכליות בבית, דומה למה שקורה בכל מצב אחר המעורר לחץ, חרדה ואי וודאות. גברים ונשים מושפעים באותה המידה מהמצב החדש שאליו הם נקלעו. הגברים לעומת הנשים סובלים יותר היות והגבר רואה בעצמו כמפרנס העיקרי והאין אונות בפרנסה לפעמים מתבטא גם באין אונות מינית.

היות ורובנו מרוכזים יותר בעצמנו, קשיים כלכליים פרטיים משפיעים עליינו יותר לעומת קשיים לאומיים שקשורים למצב כלכלי במדינה שמשפיע עליינו פחות. אופן ההתייחסות למצב הכלכלי האישי משתנה בין אוכלוסיות גיל כך למשל בני 30 פחות מתרגשים ופחות מושפעים ממצב כלכלי אישי רעוע לעומת בני 40 היות ובני 30 לרוב ללא משפחה ופרנסת המשפחה אינה רובצת על כתפיהם.

להתחזק

כמו בכל משבר משפחתי גם במשבר הזה אין להרים ידיים! כדי שהבעיות ייפתרו חשוב להעניק תשומת לב אחד לשני ולמצב המשותף. צריכה להיות הבנה לכך שהמצב הוא זה שמשפיע על הזוגיות וצריך להתייחס לזה. צריך לחזק זה את זה ולא להאשים, האשמה לא מובילה ולא מקדמת.

הדיאלוג צריך להיות לכיוון מציאת הפיתרון והתמודדות עם המצב החדש אליו נקלעתם. המטרה היא למצוא פתרונות כלכליים שיקדמו אתכם אל עבר המצב החדש.

לסיכום

הגעתם למצב כלכלי רע, הזוגיות מתחילה להיות סוערת חשוב לתפוס את הרגע הזה ולהבין שמה שקורה הוא כנראה תוצאה של המצב החדש אליו נקלעתם, סביר להניח בגלל גורמים חיצוניים.

דברים שכדאי לעשות:

  1. לדבר ולשים הכל על השולחן
  2. להיות תומכים אחד של השני ולא להאשים
  3. לנהל שיחות בונות אל עבר מציאת פתרונות
  4. לתקוף את הנושא הפיננסי ולהחזיר את השליטה בכסף

בהצלחה!

הנה כמה דברים שאתם יכולים לעשות כבר עכשיו מבלי להוציא אלפי שקלים על תכנון פיננסי:

  1. לשאלות ומידע נוסף התקשרו 052-6467605
  2. רכישת קורס צמיחה פיננסית https://bit.ly/3AJkmWy
  3. רכישת ספר שמונת השלבים לחופש כלכלי https://bit.ly/3ICAGeh
  4. הצטרפו לערוץ היוטיוב כוכב פיננסי לומדים לעבוד עם כסף http://bit.ly/2IiyTLZ
  5. מוזמנים להאזין לפודקאסט הפינה הפיננסית בכל דרך שתבחרו http://bit.ly/2KCodhq

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ במוצר פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני ו/או המלצה לביצוע פעולות ו/או יעוץ במוצר פיננסי ו/או שיווק פיננסי ו/או ייעוץ מס ו/ או יעוץ משפטי ו/או יעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו – עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית.

 

Share this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.