fbpx

15 הרגלים שיעשו אתכם עצמאים כלכלית בדרך אל חופש כלכלי

15 הרגלים שיעשו אתכם עצמאים כלכלית בדרך אל חופש כלכלי

אני בטוח שכל מי שקורא את המאמר הזה רוצה להגיע בשלב כזה או אחר לעצמאות כלכלית או חופש כלכלי, אני צודק?

עצמאות כלכלית או חופש כלכלי זה מושג מקובל למצב שבו לא חסר כלום מבחינה כספית אבל זה רק מושג והפער בינו לבין המציאות הוא גדול. במאמר הזה תוכלו ללמוד על 15 דרכים שיכולים לעזור לכם להגיע לחופש כלכלי מהר יותר, מוכנים?

ניהול תקציב חודשי

זה אולי ההרגל החשוב ביותר שכל אחד חייב ליישם בתא המשפחתי שלו. יצירת תקציב ריאלי שניתן ליישם אותו זו הדרך הטובה ביותר לקבל שליטה על הכסף שלכם במקום שהכסף לשלוט בכם אתם שולטים בכסף. אבל לי תקציב יהיה לכם קשה מאוד לדעת לאן הכסף הולך. וזה בדיוק מה שהתקציב עושה הוא עוזר לכם להכין תוכנית עבור הכסף שלכם כדי שתוכלו להשיג את כל המטרות שלכם במקום לחשוב כל הזמן לאן הכסף הולך.

לחיות מתחת לאמצעים

לשלוט מתחת לאמצעים הכוונה להוציא פחות ממה שאתם מכניסים. שינוי ההרגל הזה יכול להביא אותכם לפסגה פיננסית הרבה יותר מהר מאשר אם תאבדו את כל הכסף שלכם עוד לפני שקיבלתם אותו. תחתכו את כל ההוצאות הלא רלוונטיות תעיפו כרטיסי אשראי תעשו סדר בהכל ותתחילו לחיות רק ממה שאתם מרוויחים או פחות.

תשלמו קודם כל לעצמכם

בטח יצא לכם לשמוע את המושג הזה לשלם קודם לעצמי אבל אף פעם לא ברור למה הכוונה. בגדול זה אומר שבמקום קודם לבזבז ואת מה שנשאר לחסוך אתם מחליטים במודע קודם לחסוך ואז לבזבז את מה שנותר וכמובן בחלק הזה אתם חייבים לפעול לפי השלב השני שזה גם לחיות מתחת לאמצעים.

תנהלו תזרים חודשי

ת ניהול תזרים חודשי זה בעצם הבסיס לתקציב החודשי שאתם מכינים כל תקציב חודשי שול חודש שעבר הופך להיות התזרים ובאמצעות התזרים אתם יכולים לראות באמת לאן הכסף הולך כל הזמן והאם ההתנהלות הכלכלית שלכם לאורך הזמן הזה באמת משרתת את כל המטרות שלכם. ה תזרים בעצם עוזר לנו לדעת ולהבין האם הכל פיקס.

תדאגו שתהיה לכם קרן חירום

קרן חירום זה פשוט מציל חיים אם אין לכם עדיין קרם חירום בצד משהו כמו 3 4 משכורות שיושבות אצלכם בבית או בפיקדון בנקאי תדאגו שזה יקרה וכמה שיותר מהר. כל שקל שיש לכם בקרן חירום פשוט יכול לעזור לכם בשוטף במקרה של בלת"ם. במקום לדאוג לכמות הכסף שאתם פתאום צריכים להוציא כבר יש לכם אותואו לפחות כבר חלק ממנו קיים אצלכם בכיס כך שההוצאה הפתאומית לא תכביד עליכם.

תחסכו להוצאות גדולות

זה משהו שאני לא רואה כל כך נפוץ בישראל יחד עם זאת אני חושב שזו דרך מאוד מאוד חשובה לנקוט בה כדרך פעולה. למה הכוונה, אנחנו יודעים להגיד שכל כמה שנים למשל מתקלקלת לנו הטלוויזיה או הלך לנו המזגן או אנחנו מחליפים את הרכב או יש לנו איזשהו טיול שאנחנו רוצים לצאת אליו לכן מראש אנחנו נחסוך בדיוק למטרה הזאת. עכשיו אני לא צריך לחסוך את כל הסכום הגדול אבל אני יכול לחסוך חלק ממנו, ואז ביום פקודה הכסף כבר קיים אצלי או חלק ממנו מה שעוד הפעם מקל עליי בהוצאה.

הכנסות מהצד

אני בטוח שלחלקכם יש יכולות כאלה או אחרות או יש מיומנויות או כישורים שאתם יכולים להשתמש בהם כדי להרוויח עוד קצת כסף. הכנסה מהצד זה תמיד דבר טוב עכשיו זה לא משנה בכמה כסף מדובר כל שקל שנכנס נחשב ככסף ובטח שזה הרבה יותר טוב מכלום כסף אז תמצאו דרך להביא עוד כסף לכיס או לבית. אני ממליץ למצוא משהו שאתם ממש ממש אוהבים לעשות ותראו אם אתם יכולים לעשות מזה כסף. הנה סרטון מעניין בנושא.

תבינו את דירוג האשראי שלכם

כל פעם כשאתם הולכים לבנק לקחת איזושהי הלוואה או איזשהו מימון לאיזושהי מטרה כלשהי הבנק תמיד עושה את הבדיקה הפיננסית שלכם הוא רוצה לראות את דירוג האשראי שלכם את הדירוג הבנקאי או תעודת הזהות הבנקאית ככה קוראים לזה. אנחנו חייבים לדעת במה מדובר מהו דירוג האשראי שלנו, כדי שבעתיד כשנרצה לקבל איזשהו מינוף לצורך העניין לרכישת דירה או קבלת מימון לצורך רכישת עסקה כלשהי או כניסה כשותף בעסקה כלשהן צריך מימון ולכן אני צריך לדעת מה הוא דירוג האשראי שלי והכי חשוב גם מה משפיע על דירוג האשראי שלי. כשאני אדע מה משפיע על דירוג האשראי שלי אני אוכל לעשות את התיקונים הנדרשים כדי לשפר אותו. דירוג האשראי שלי טוב כלומר נמצא באזור הירוק ולא באזור האדום יהיה לי קל יותר לקבל מימון בתנאים הרבה יותר טובים.

קורס דיגיטלי

תפסיקו את התחרות

אחת הבעיות הגדולות ביותר אצל אנשים היא שהם כל הזמן בתחרות אם לי יש דגם 5 ולחבר שלי יש דגם 6 אז גם אני רוצה דגם 6 וכך הלאה כל הזמן אנחנו בתחרות כל הזמן אנחנו מנסים להשוות את עצמנו לאחרים כשאין לזה שום סיבה חוץ מה אגו ופוזה. לכן אם אתם רוצים להישאר עם כסף אתם חייבים להפסיק עם התחרות הזאת של לי יש יותר לי יש יותר יפה לי יש יותר נוצץ אני יותר פעמים בכל לי יש אותו יותר יקר וכל השטויות האלה תצאו מזה חבל על הכסף שאתם מבזבזים עדיף שיהיה לכם כסף למחיה השוטף ותהפכו להיות עשירים ואז תעשו מה שאתם רוצים לא עכשיו כשאתם נמצאים בקושי כלכלי.

תיפטרו מכל החובות

אני יודע שזה נשמע קל ממה קורה באמת במציאות יחד עם זאת צריך להעיף את כל החובות ולהיפטר מהם כמה שיותר מהר ולחיות חופשי מכל חוב. להיות בחוב זה להיות עבד, תזכרו את המילים האלה ואנחנו לא רוצים להיות עבדים אנחנו רוצים להיות אנשים חופשיים ולכן חייבים להיפטר מכל החובות כמה שיותר מהר. כמובן שלאחר שתסיימו את כל החובות תעשו הכל כדי לא להיכנס לחובות.

יצירת הכנסות פסיביות

זוכרים שדיברנו בכמה סעיפים לפני על יצירת הכנסה מהצד אז למה שלא תיצרו גם כמה הכנסות פסיביות כאלה שנכנסות כל חודש בחודשו לכיס שלכם אני יודע שזה לא כזה קל אני יודע שזה לא פשוט אבל זה משהו שאתם יכולים להתחיל לעבוד עליו כבר מעכשיו ולחקור את הנושא הזה ולראות מהם הדרכים ליצירת הכנסות פסיביות ולהתחיל לתת על זה גם את הדגש בשלב הזה של חייכם כדי שבעתיד הכל יהיה חלק והמערכת תהיה משומנת.

שווי כלכלי אישי

זה למשל משהו שרוב האנשים אין להם מושג בו. רוב האנשים לא יודעים כמה הם שווים. כמה אתה שווה או כמה את שווה זה בעצם משוואה של נכסים פחות התחייבויות ואז מתקבל העונה עצמי. ההון העצמי יכול להיות שלילי ויכול להיות חיובי. אנחנו רוצים להיות עם הון עצמי חיובי ככל שיש לנו הון עצמי חיובי יותר זה משפיע לנו גם על תעודת הזהות הבנקאית ודירוג האשראי גם על כמות החובות שלנו זה משפיע בעצם על הכל.

רכב משומש

רכב משומש זה משהו שאני ממליץ כל הזמן לכל האנשים יחד עם זאת רוב האנשים מה מעדיפים בימינו רכב חדש אני לא מבין למה כי תמיד אפשר למצוא רכב יד שניה ברמה של חדש מהניילונים הרבה יותר זול מרכב חדש. קורה לפעמים שבנאדם כאן הרכב ואחרי שבוע שנסע בו הבין שזה לא בשבילו גדול מדי קטן מדי רחב מדי צר מדי והחליט למכור רכב כזה אתם יכולים לקנות כבר ב-20% יותר זול ממה שהוא קנה את הרכב שווה ניסיון.

חיסכון פנסיוני

כן הנושא הזה שרוב האנשים לא אוהבים להתעסק בו אבל זה משהו שחשוב לא רק להתעסק בו אלא להבין אותו לעומק כי אם אתם לא תדאגו לעצמכם היום אז מי ידאג לכם בעתיד. אתם חייבים לדאוג שהנושא הזה סגור מבחינתכם מבחינת דמי ניהול מבחינת מסלולי השקעה מבחינת כיסויים ביטוחיים שהכל שם מתוקתק ועובד פיקס שאינה פספוסים של הפקדות פנסיוניות שהכל עובד טוב אחרת תישארו בלי פנסיה ויש מלא סיפורים כאלה ברשת שאתם יכולים למצוא על אנשים שעשו טעויות בתחום הפנסיה ונשארו בלי כלום דווקא בגיל שהם כבר לא יכולים לעבוד בהן ללא כסף.

תנו לכסף לעבוד

כן זה מושג שאנחנו יכולים לקרוא עליו במה לספרים אבל כל מה שאנחנו מדברים עליו כל הזמן בתחום הכלכלי ובתחום הפיננסי זה איך אנחנו יכולים לגרום לכסף שלנו לעבוד. בדרך כלל מדובר על השקעות בשוק ההון או בכל מיני מוצרים שמביאים לנו הכנסות כמו למשל הכנסות פסיביות שעליהם דיברנו לפני זה. ככל שאנחנו נדע שהכסף יעבוד יותר בשבילנו כך יהיה לנו יותר ממנו אז אנחנו צריכים לתת לכסף הזה לעבוד כסף מתחת לבלטות הוא לא כסף שעובד כסף שלא עובד לא מביא לנו רווחים ורווחים זה הרבה יותר שווה מההכנסות.

חופש כלכלי זה לא רק על איך לעשות כסף וכמה שיותר ממנו זה החופש הזה שאנחנו רוצים לחיות בו, אני אוהב להגיד שזה חופש מוחלט וכדי להגיע לשם אנחנו צריכים להתאמץ ולהיות סבלניים כי הון וחופש כלכלי זה משהו שאנחנו בונים מהיסוד למעלה כמו לבנות בניין מתחילים מהיסודות ואז עולים קומה קומה קומה קומה לאט לאט עד שמגיעים למעלה לטופ וזה לוקח זמן.

אתם יכולים למצוא באתר האינטרנט שלי או בערוץ היוטיוב שלי עוד מלא מאמרים וסרטונים על איך להגיע לחופש כלכלי ולהתנהל עם כסף.

הנה כמה דברים שאתם יכולים לעשות כבר עכשיו מבלי להוציא אלפי שקלים על תכנון פיננסי:

  1. לשאלות ומידע נוסף התקשרו 052-6467605
  2. רכישת קורס צמיחה פיננסית https://bit.ly/3AJkmWy
  3. רכישת ספר שמונת השלבים לחופש כלכלי https://bit.ly/3ICAGeh
  4. הצטרפו לערוץ היוטיוב כוכב פיננסי לומדים לעבוד עם כסף http://bit.ly/2IiyTLZ
  5. מוזמנים להאזין לפודקאסט הפינה הפיננסית בכל דרך שתבחרו http://bit.ly/2KCodhq

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ במוצר פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני ו/או המלצה לביצוע פעולות ו/או יעוץ במוצר פיננסי ו/או שיווק פיננסי ו/או ייעוץ מס ו/ או יעוץ משפטי ו/או יעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו – עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית.

Share this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.