fbpx

פיזור השקעות: האומנות שבשמירה על יציבות פיננסית

פיזור השקעות: האומנות שבשמירה על יציבות פיננסית

פיזור השקעות הוא אחת מאסטרטגיות השקעה החשובות ביותר בתחום הפיננסי. היא מתבצעת על ידי חלוקת ההשקעות שלך בין מספר סוגים שונים של השקעות, כאשר כל סוג מייצג אתגרים וסיכונים פיננסיים שונים. הפיזור מטרתו להפחית את הסיכון הפיננסי ולהגן על ההון הפיננסי שלך מסיכוני שוק לפי הגורמים השונים שבהשקעה.

חשיבות הפיזור השקעות

פיזור השקעות הוא מרחב פיננסי חשוב ביותר ומסייע בשמירה על היציבות הפיננסית והגדלת התשואה הכוללת. הנה מספר סיבות לכך:

  1. הפחתת סיכונים ספציפיים: כשהשקעותיך מפוזרות במגוון רחב של סוגי השקעות, אתה מפחית את הסיכונים הספציפיים הקשורים לשוק ספציפי או לתעשיה מסוימת.
  2. התמודדות עם תנועות חופשיות בשוק (תנודתיות): השוק הפיננסי תמיד בתנועה, ותנועות פתאומיות יכולות להיות מאתגרות. פיזור השקעות מגן עליך מפני השפעות חריגות של תנועות שוק.
  3. שמירה על הון פרטי ותחרותיות בשוק: באמצעות השקעות מגוונות, אפשר לשמור על ההון האישי ולהגיב לאופן שונה להזדמנויות ולאיומים בשוק הפיננסי.
  4. הגדלת יציבות ורווחיות: השקעה במגוון תחומים מפחיתה את הסיכון ומעניקה לך יציבות פיננסית גבוהה יותר.

סוגי השקעות והאפקט הפיננסי שלהם

כאשר מדברים על פיזור השקעות, ניתן לשקול כמה סוגי השקעות שונים המשנים את הפרופיל הפיננסי של ההשקעות שלך:

א. מניות: זו השקעה ישירה בשוק ההון הנסחר בבורסה. במניות ישנו סיכוי להרוויח יותר אך גם סיכון להפסיד. אפקט הסיכון בהשקעה במניות יכול להיות גבוה יותר משאר סוגי ההשקעות.

ב. אגרות חוב: השקעה שנחשבת בטוחה יותר ופחות תנודתית. אפקט הסיכון כאן נמוך יותר. ישנן אגרות חוב שמונפקות על ידי המדינה ויש שמונפקות על ידי חברות ציבוריות.

ג. נדל"ן: השקעה בנדל"ן כמו דירות או נכסי מסחר יכולה לספוג סיכונים שונים, תוך כדי התנהלות עם חשיפה לשוק הנדל"ן, אך עשויה לספק יציבות ורווחים קבועים.

ד. השקעה בקרנות חוב: השקעה במתן הלוואות (צרכניות/עסקיות) משקפת סיכון ריבית וחשיפה לאבטלה. ככל שאלה עולים כך גדל הסיכון. עם זאת ניתן לראות שעם פיזור ההשקעה בין מספר גדול מאוד של לווים מקטין חשיפה.

ה. השקעה במתכות: השקעה ישירה בזהב או כסף או כל מתכת אחרת. נחשבת יחסית השקעה יציבה מצד אחד אך גם ללא פוטנציאל רווחיות גבוה מאוד.

ו. השקעה במטבעות קריפטו: השקעה במטבעות דיגיטליים. נחשבת השקעה תנודתית מאוד עם סיכונים רבים אך גם עם פוטנציאל רווחיות גבוה מאוד (וסיכוי להפסיד גבוה מאוד).

ז. השקעה במט״ח: השקעה במטבע חוץ. נחשבת השקעה בתנודתיות גבוה ויחד עם זאת יכולה לספק יציבות במיוחד לאלה שמחפשים חשיפה למטבע של מדינה זרה על מנת לגדר פערי מטבע.

בסיכום, הפיזור השקעות הוא אחת מהאסטרטגיות החשובות ביותר בתחום ההשקעות. הוא משמש ככלי להפחתת הסיכונים הפיננסיים וליציבות הפיננסית, והתוצאה היא שמי שלא מפזר את השקעותיו בין סוגי השקעות שונים חשוב ברובו לסיכון אחד שיכול בין רגע למחוק את כל ההון האישי.

ההמלצה הגורפת היא לפזר סיכון בין כמה אפיקי השקעה על מנת להקטין את הסיכון.

הנה כמה דברים שאתם יכולים לעשות כבר עכשיו מבלי להוציא אלפי שקלים על תכנון פיננסי:

  1. לשאלות ומידע נוסף התקשרו 052-6467605
  2. רכישת קורס צמיחה פיננסית https://bit.ly/3AJkmWy
  3. רכישת ספר שמונת השלבים לחופש כלכלי https://bit.ly/3ICAGeh
  4. הצטרפו לערוץ היוטיוב כוכב פיננסי לומדים לעבוד עם כסף http://bit.ly/2IiyTLZ
  5. מוזמנים להאזין לפודקאסט הפינה הפיננסית בכל דרך שתבחרו http://bit.ly/2KCodhq

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ במוצר פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני ו/או המלצה לביצוע פעולות ו/או יעוץ במוצר פיננסי ו/או שיווק פיננסי ו/או ייעוץ מס ו/ או יעוץ משפטי ו/או יעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו – עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית.

Share this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.