fbpx

המדריך למפוטר

המדריך למפוטר

המדריך למפוטר מסביר את כל מה שצריך לעשות מבחינת כספי הפנסיה, ביטוח והפיצויים שלך.

עד כמה שאירוע זה מעצבן ומכעיס אותך אתה חייב להתפנות ולטפל בכל הנושא הפנסיוני, הביטוחי והפיננסי שלך עכשיו, אחרת אתה צפוי לשלם מיסים גבוהים והפוליסות שלך ינזוקו. על מנת למנוע תשלומים מס מיותרים ולשמור על קיום הפוליסות הכנתי לך המדריך למפוטר ובו מידע אודות הדברים עליך לבצע.

המדריך למפוטר מה צריך לעשות?

הסדר ריסק זמני

על מנת להסדיר ריסק זמני עליך לפנות לסוכן הביטוח שלך או לבצע זאת באופן עצמאי מול חברת הביטוח שלך, את ההסדר עליך לעשות בביטוח המנהלים שלך או בקרן הפנסיה שלך תלוי במה שיש לך. את הריסק הזמני אתה צריך לשלם כל עוד לא מצאת מעסיק חדש והוא מוגבל למקסימום שנתיים. ריסק זמני בעצם שומר לך על הכיסוי הביטוחי (בעבודה חדשה על אותו שכר לא תמלא הצהרת בריאות) ועל הוותק שבפוליסה. פוליסות מנהלים ישנות ברוב המקרים עדיפות על פוליסות חדשות ולכן אי הסדרת הריסק הזמני פשוט ינעל אותן להפקדות חדשות ובעצם יפגע בחיסכון שלך.

המדריך למפוטר

ביטוח קולקטיבי/קבוצתי

אם היה לך ביטוח קבוצתי בעבודה ומציעים לך להמשיך אותו באופן פרטי, כדאי לשקול זאת בחיוב, בייחוד אם ההצעה זו אומרת שההצטרפות היא ללא הצהרת בריאות. למה? כי כל ביטוח שתעשה בשוק החופשי יצריך מילוי הצהרת בריאות מחדש וזה לא תמיד לטובתך. כמו כן, קח בחשבון, גם אם יש לך סוכן ביטוח פרטי במשפחה אתה תמיד יכול להצטרף לביטוח ממקום העבודה באופן פרטי (רק כדי לתפוס ללא הצהרת בריאות ולקבל הנחות) ובהמשך לכשהפוליסה תופק להחליף סוכן לבחירתך.

טיפול במענקי פרישה/פיצויים

בכל אירוע של עזיבת עבודה אתה מקבל טופס 161 (אתה אמור לשמור אותו עד גיל 67) ושם מפורטים כל מענקי הפרישה שלך. עליך בגדול לקבל החלטה מול מס הכנסה לגבי מענקים אלה (החלטות לדוגמה: למשוך את הפיצויים הפטורים ולשלם מס על החייב, לא למשוך כלום, למשוך הכל ולשלם מס על הכל, לייעד לרצף קצבה, לייעד לרצף פיצויים, גם רצף קצבה וגם רצף פיצויים וכו'). אי קבלת החלטה מול מס הכנסה יכול ותפגע בך בפרישתך העתידית. לכן מומלץ לפנות למתכנן פרישה או למבין בתחום על מנת לחסוך תשלומי מס מיותרים. המלצה שלי היא שלא תמשוך את הפיצויים אלא תשאיר אותם לפנסיה ובפנסיה תחליט מה אתה עושה עם כל הכסף. כל החלטה חייבים להגיש למס הכנסה ולקבל אישור מתאים (שגם אותו שומרים עד גיל 67).

 

תכנון פיננסי

עכשיו כשאין לך הכנסה קבועה ממשכורת חשוב שתבחן אפשרות לבצע תכנון פיננסי מקיף, עם מתכנן פיננסי. מטרת התכנון היא לעשות לך סדר בכל הדברים כגון: הכנסות מול הוצאות, חיסכון, השקעות, מיסוי ופרישה ועוד.

אתה מוזמן ליצור איתי קשר על מנת לטפל בכל הנושאים האלה בצורה מקיפה ומקצועית, בכדי שיהיה לך שקט תעשייתי בחזית הפיננסית.

המאמר נכתב בלשון זכר אך מתכוון לשני המינים!

הנה כמה דברים שאתם יכולים לעשות כבר עכשיו מבלי להוציא אלפי שקלים על תכנון פיננסי:

  1. לשאלות ומידע נוסף התקשרו 052-6467605
  2. רכישת קורס צמיחה פיננסית https://bit.ly/3AJkmWy
  3. רכישת ספר שמונת השלבים לחופש כלכלי https://bit.ly/3ICAGeh
  4. הצטרפו לערוץ היוטיוב כוכב פיננסי לומדים לעבוד עם כסף http://bit.ly/2IiyTLZ
  5. מוזמנים להאזין לפודקאסט הפינה הפיננסית בכל דרך שתבחרו http://bit.ly/2KCodhq

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ במוצר פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני ו/או המלצה לביצוע פעולות ו/או יעוץ במוצר פיננסי ו/או שיווק פיננסי ו/או ייעוץ מס ו/ או יעוץ משפטי ו/או יעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו – עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית.

 

Share this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.